Těšíme se na spolupráci

Elektrický bojlerový konvektomat Rational SelfCooking Center SCC 101 5Senses

Kód: 1114
282 520 Kč / ks 341 849 Kč včetně DPH
Cena a termín na dotaz

Detailní informace

Detailní popis produktu

Elektrický bojlerový konvektomat Rational SelfCooking Center SCC 101 5Senses

.

Tato novinka v nabídce přístrojů RATIONAL je výsledkem 40-letého výzkumu přípravy pokrmů. 

Byla vyvinuta kuchaři pro kuchaře. 

Společně s vědci zabývajícími se výživou, fyziky a konstruktéry jsme posunuli standardy kvality pokrmů, 

účinnosti přípravy a inteligence varného systému. 

Standardy, jejichž výhody určitě oceníte. Zařízení SelfCookingCenter® 5 Senses 

dokáže grilovat, smažit, péct, vařit v páře, dusit, předvářet i pasírovat. 

Vůbec nezáleží na tom, zda připravujete maso, ryby, drůbež, zeleninu, vaječná jídla, 

pečivo nebo zákusky, případně zda připravujete 30 porci či několik tisíc. 

Tento varný systém je všestranným pomocníkem pro restaurace, hotely, cateringové společnosti, zavodni jídelny či řetězce rychlého občerstveni.

.

rozměry 847x771x1042 mm

kapacita 10 x GN1/1

el. napětí 400 V

el. příkon 18 kW

počet jídel za den cca 200 

typ ovládání dotyková obrazovka 

hmotnost netto 136 kg

počet programů / počet kroků programu 350/12 

bojlerový vyvíječ páry ano 

automatická kontrola úrovně zavápnění bojleru ano 

automatické samočištění bojleru ano 

teplotní vpichová sonda ano 

počet měřících bodů na sondě

Delta T program pro šetrnou úpravu pokrmů ano 

nízkoteplotní pečení ano 

pečení přes noc ano 

časování zásuvů ano 

počet rychlostí ventilátoru

rychlé zchlazení varného prostoru ano 

možnost volby 1/2 energie ano 

samonavíjecí sprcha ano 

teplota 30-300°C 

automatický čistící systém varné komory ano 

servisní a diagnostický systém ano 

HACCP systém ano 

port sítě Ethernet ano 

rozhraní USB ano 

.

výbava

sonda teploty jádra se šestibodovým měřením

350 programů až s dvanácti kroky

pět rychlostí vzduchu, programovatelné

napařování nastavitelné ve třech krocích

rozhraní USB

.

Další informace

Dříve potřeboval kuchař k přípravě dobrého pokrmu kromě spousty úsilí také mnoho speciálních přístrojů a načiní, jako jsou gril, pec, sporák nebo pánve. Nyní mu stačí tyto 4 inteligentní funkce, které obohatí každou kuchyni.

iCooking Control

Prostřednictvím senzorů rozezná iCookingControl velikost a stav pokrmů a naplnění varného prostoru a podle daného pokrmu optimálně přizpůsobí průběh vaření výsledkům, které požadujete. Sám dělá nezbytná rozhodnutí a automaticky upravuje teplotu, klima varného prostoru a dobu vaření. O každé změně Vás informuje na displeji. Díky tomu přesně víte, co se děje, a máte o všem přehled.

 HiDensityControl

Vysoce citlivé senzory rozpoznají a vyhodnocují každou sekundu aktuální podmínky ve varném prostoru. Nezbytné množství energie je optimálně přizpůsobeno pokrmům. Precizně a efektivně. Výsledek: na všech zásuvech stejná špičková kvalita pokrmů při minimální spotřebě energie.

 iLevelControl

Které suroviny nebo pokrmy lze připravovat současně Vám SelfCookingCenter® ukáže na displeji. Stačí zadat, jaký pokrm právě chystáte, a iLevelControl dohlíží na každý zásuvný rošt zvlášť. Dle množství připravovaných pokrmů, četnosti otevření dveří a doby, po kterou byly dveře otevřeny, automaticky upraví dobu přípravy a dokonce Vás o této změně informuje. Vždy tak máte přehled o tom, co se právě děje. Když je pokrm hotový, ozve se iLevelControl a na displeji zobrazí, o který zásuv se jedná. Pokud chcete, signalizuje systém pomocí osvětlení, který zásuvný rošt lze naložit a který můžete vytáhnout.

 Efficient CareControl

S funkcí Efficient CareControl se SelfCookingCenter® automaticky vyčistí a odstraní vodní kámen, dle potřeby též bez dohledu přes noc. Podle míry znečištění automaticky vyhodnotí nejefektivnější stupeň čištění a zobrazí navrhované dávky čisticího prostředku a prostředku k odvápnění. Nákladný a na údržbu náročný změkčovač vody už nebudete potřebovat. Nová funkce Efficient CareControl dokáže v porovnání s předchozím modelem ušetřit až 30 % prostředků. Je tedy mnohem úspornější než důkladné ruční čištění a díky použití tablet je zaručena také bezpečná manipulace s chemikáliemi.

Příslušenství a detailní popis funkcí

Řešení montáže produktů RATIONAL

Právě při front cookingu je vizuální dojem důležitý. Řešení montáže od společnosti RATIONAL je možné doplnit kondenzační digestoř UltraVent, která váže a zcela odvádí unikající páru. Již namontovaná zaslepovací sada brání usazování nečistot na špatně dostupných místech, splňuje přísné hygienické nároky a zajišťuje profesionální a harmonický celkový vizuální dojem.

Combi-Duo: dvě zařízení na jednom místě

Naše kombinace zařízení Combi-Duo umožňuje hned dvěma zařízením současně pracovat na jednom stanovišti. Díky nim budete ještě flexibilnější v exponovaných časech. Snadno můžete používat současně dva různé způsoby přípravy pokrmů a například najednou připravovat v páře a grilovat.

U příslušenství nedělejte kompromisy.

Teprve používání originálního příslušenství RATIONAL Vám otevře neomezené možnosti využívání varného systému SelfCookingCenter® XS. Vyznačuje se maximální robustností, díky čemuž se skvěle hodí pro každodenní zatížení v profesionální kuchyni. Jen s ním můžete zařízení využívat i ke speciálním účelům, např. pro přípravu předsmažených potravin nebo grilování kuřat a kachen. Bez zdlouhavého otáčení připravíte i řízky a steaky.

Digestoř UltraVent

Díky technologiím UltraVent a UltraVent Plus kterými je vybaven stroj, jsou vázány a odváděny vznikající páry. Nákladná technická opatření související s instalací systému pro odvětrávání tak již nejsou potřeba. Vyvedení digestoře do venkovního prostoru není nutné. Díky tomu můžete pokrmy bez problému připravovat i přímo před hosty.

Deska na grilování a pizzu

S deskou na pečení pizzy, která má vysokou vodivost tepla, připravíte všechny druhy pizzy, chlebových placek a slaných koláčů v optimální kvalitě. Když desku otočíte, můžete grilovat zeleninu, steaky nebo také ryby s perfektním grilovacím vzorem.

Křížový a proužkový grilovací rošt

S novým křížovým a proužkovým grilovacím roštem získáte na minutkových masech, rybách a zelenině dokonalý grilovací vzor. Přitom si můžete vybrat: Kromě klasických proužků typických pro grilování nyní nově můžete mít nejrůznější pokrmy s oblíbeným originálním americkým steakovým vzorem. Křížové a proužkové rošty jsou mimořádně kvalitní a trvanlivé. Třívrstvá povrchová úprava TriLax má příznivý vliv na opékání potravin dozlatova a je odolná proti vysokým teplotám.

Příslušenství pro profesionální použití. Neuvěřitelně odolné.

Plechy na smažení a pečení

Hliníkové pečicí plechy RATIONAL se vyznačují dokonalou nepřilnavostí, robustností a dlouhou životností. Housky, pečivo z plundrového těsta, minutky i obalované pokrmy budou krásně dozlatova a zvláště křupavé.

CombiFry®

Díky patentovanému příslušenství CombiFry® je vůbec poprvé možná příprava většího množství předsmažených produktů, jako jsou rybí nugety, hranolky a americké brambory, bez přidání tuku.

Multibaker

Nádoba Multibaker se hodí k přípravě většího množství sázených vajec, omelet, bramborových placek či bramboráků a tortil. Speciální teflonová vrstva zamezuje ulpívání potravin.

Superspike pro přípravu kuřat

Díky uspořádání drůbeže nastojato a komínovému efektu, který takto vzniká, se v porovnání s otočným grilem výrazně zkracuje doba přípravy. Tento zvláštní efekt zajišťuje mimořádně šťavnaté maso prsní části a rovnoměrně dozlatova opečenou kůžičku.

Technika, která toho více zvládne. Rozdíl najdete v každém detailu.

Osvětlení LED

Kompletně nové osvětlení LED zajišťuje optimální osvětlení varného prostoru a každého zásuvného roštu, odshora dolů a odzadu dopředu. Světlo věrně zobrazuje míru upečení pokrmů. Šetří energii, má dlouhou životnost a nevyžaduje údržbu.

Dvířka varné komory z trojitého skla

Dvířka z trojitého skla s nejmodernější vrstvou odrážející teplo zajišťuje minimalizaci tepelných ztrát. Tím ušetříte dalších 10 % nákladů na energii. Všechna skla lze čistit, takže i po letech zůstává pohled přes skla kvalitní.

Zobrazení spotřeby energie

Jste neustále informováni o tom, kolik energie jednotlivé kroky vaření potřebují a kolik energie bylo spotřebováno za den. Údaje jsou viditelné na displeji a také jsou dostupné ke stažení.

RATIONAL funkce vzdáleného přístupu

Pokud je vaše zařízení SelfCookingCenter® připojeno k síti, můžete jej snadno ovládat a kontrolovat prostřednictvím vašeho iPhonu. Máte tak vše pod kontrolou a jste stále informováni o tom, co se v zařízení právě děje.

Vestavěná ruční sprcha s navíjecím mechanismem

Díky možnosti nastavení intenzity proudu a pohodlné manipulaci bude čištění nahrubo, oplachování a napouštění ještě snadnější. Vestavěný vratný mechanismus a automatický uzávěr vody zaručují optimální bezpečnost a dodržení hygienických podmínek stanovených normou EN 1717 a sdružením SVGW (Švýcarský spolek plynáren a vodáren).

Odstředivý systém odlučování tuků

Zajišťuje stále čisté ovzduší ve varném prostoru i bez nutnosti měnit nebo čistit tukové filtry. Čistý chuťový prožitek

ClimaPlus Control®

Vlhkost ve varném prostoru je přesně měřena prostřednictvím senzorů a upravována podle zadání na desetinu přesně. V případě potřeby systém přebytečnou vlhkost odsaje a prostřednictvím nového generátoru páry dodá novou vlhkost. I při větším množství pokrmů budete mít zaručenou křupavou krustu a kůrčičku, typický vzorek grilovacího roštu a šťavnaté pečeně.

Maximální teplota varného prostoru 300 °C

Zvláště odolná konstrukce dovoluje dlouhodobé vysoké teploty varného prostoru až 300 °C. Díky tomu je možné zařízení využívat ke speciálním účelům, jako je grilování nebo prudké restování, a to i ve větším množství.

Provozní displej

Díky promyšlené ergonomii a technice není provozní displej umístěn nad zařízením, ale naleznete ho nalevo vedle dvířek. Snižuje se tak nebezpečí úrazu způsobeného unikající párou při obsluze. Současně je tak maximálně chráněna elektronika před dlouhodobým poškozováním unikající párou.

Inteligentní 6bodový senzor

I když není snímač vnitřní teploty pokrmu správně umístěný, vypočítá senzor spolehlivě nejstudenější bod pokrmu. Díky tomu jsou všechny pokrmy do jednoho správně uvařeny.

Asistent správné polohy

Patentovaný asistent správné polohy ulehčuje správné umístění snímače vnitřní teploty pokrmu do tekutých, měkkých nebo velmi malých pokrmů.

Generátor čerstvé páry

Generátor čerstvé páry je nepostradatelný, když chcete dosáhnout nejvyšší kvality pokrmu při vaření v páře. 100 % hygienická čerstvá pára je zárukou nejvyššího nasycení párou také při vaření v nízkých teplotách, jako například u pošírování. V průběhu čištění je generátor páry automaticky odvápňován. Díky tomu jsou drahé způsoby odvápňování naprosto zbytečné.

Dynamické proudění vzduchu

Díky výjimečné geometrii varné komory a výkonnému pohonu ventilátorového kola, jehož směr a rychlost otáčení se inteligentně přizpůsobuje podle konkrétního připravovaného pokrmu, je teplo ve varné komoře vždy optimálně rozděleno. Tím je zaručena vysoká kvalita pokrmů i při úplném naplnění varné komory. Vestavěná brzda kola ventilátoru bleskově reaguje a při otevření dvířek dokáže kolo velmi rychle zastavit. Tím je zajištěna vyšší bezpečnost.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rational
Záruka: 2 roky